Szkoła Podstawowa nr 4

Gdzie puka sztuka?

Sztuka pomaga dzieciom w rozwoju wrażliwości, pobudza fantazję i wyobraźnię. Obcowanie ze sztuką łagodzi obyczaje, powoduje, że świat staje się piękniejszy, niemożliwe staje się możliwe, nierealne – realne. Ogólna wiedza o sztuce potrzebna jest każdemu człowiekowi. Ułatwia zrozumienie świata, wychodzi na przeciw potrzebom współczesnego człowieka, umożliwia wykorzystanie własnych możliwości, kształtuje umiejętność emocjonalnego przeżywania. Powoduje, że jesteśmy bardziej wrażliwi na otaczające nas piękno.
By realizować zawarte powyżej cele i uwrażliwiać się na piękno, w minionym tygodniu zajmowaliśmy się zgłębianiem tematu związanego z szeroko pojętą sztuką. 
W ciągu zaledwie 5 dni, udało nam się odwiedzić filharmonię, muzeum, pójść do kina i samym stworzyć galerię sztuki.
W czasie zabaw wcielaliśmy się w dyrygentów, członków orkiestry, a także w malarzy. Ech…to był artystyczny tydzień 🙂
Poszukiwaliśmy również pierwszych oznak wiosny i gościliśmy P. Janinę Bieniek, naszą Panią z biblioteki, która opowiedziała nam jak być bezpiecznym w internecie.

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta