Pomoc psychologiczno – pedagogiczna w szkole udzielana jest zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 9 sierpnia 2017 r. w sprawie zasad organizacji i udzielania pomocy psychologiczno – pedagogicznej w publicznych przedszkolach, szkołach i placówkach. Nasi uczniowie mogą liczyć na wsparcie specjalistów: logopedy, terapeuty, surdopedagoga, tyflopedagoga, rewalidantów oraz psychologa i pedagoga szkolnego.
Staramy się  rozpoznawać oraz  zaspokajać  indywidualne potrzeby rozwojowe i edukacyjne oraz indywidualne możliwości psychofizyczne uczniów.
PSYCHOLOG I PEDAGOG

DROGI UCZNIU, zwróć się do pedagoga lub psychologa szkolnego, gdy:

•  Czujesz, że nikt Cię nie rozumie, jesteś samotny.
  •  Masz problemy z koleżankami/ kolegami.
  •  Masz problem i nie masz z kim porozmawiać.
  •  Masz ciekawe pomysły, z którymi chciałbyś się podzielić.

DROGI RODZICU, zwróć się do pedagoga lub psychologa szkolnego, gdy:

•  Niepokoi Cię zachowanie Twojego dziecka.
  •  Chcesz porozmawiać o dziecku i Twoich relacjach z nim.
  •  Masz pytanie o funkcjonowanie Twojego dziecka w szkole.
  •  Potrzebujesz wsparcia w procesie wychowania.
  •  Masz pytania i nie wiesz do kogo się z nimi zwrócić.
  •  Szukasz pomocy w trudnych sytuacjach życiowych.

Pamiętaj:
Nie jesteś sam ze swoimi problemami. Szukanie pomocy jest oznaką siły, nie słabości!

GODZINY PRACY
Psycholog szkolny – mgr Agnieszka Masztalska
poniedziałek – 9.00 – 13.30
wtorek – 8.00 – 13.30
środa – 14.30 – 16.30 (praca zdalna; dyżur dla rodziców – w razie potrzeby spotkania, proszę o kontakt przez e-dziennik)
piątek – 11.30 – 12.30

Pedagog szkolny – mgr Teresa Biegun
poniedziałek – 9.00 – 13.00
wtorek – 8.00 – 16.00 (dyżur dla rodziców)
środa – 9.00-12.00
czwartek – 8.00 – 13.00
piątek – 8.00 – 13.30

Istnieje również możliwość rozmowy, konsultacji w innych godzinach – po wcześniejszym  ustaleniu terminu telefonicznie – tel. 32 2486 934) lub przez e-dziennik.

Zapraszamy również do kontaktu poprzez MicrosoftTeams (możemy odbywać rozmowy lub porozumieć się za pomocą czatu z konta ucznia) oraz poprzez e-dziennik.